Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
ARVUSTUS ⟩ Ämblikmees ja mineviku kombitsad Seda tegelast on aja jooksul nüüdseks mänginud mitmed näitlejad, ent ometi võiks öelda, et Ämblikmees on üks ja ainus. Seda ennekõike seetõttu, et tegemist on arhetüüpse tegelasega. Kui aastakümnete eest üritasid teda ekraanile tuua teised stuudiod, siis nüüd on Marveli koomiksikangelane juba pikemat aega esinenud ka nende filmistuudio toodangus. Nõnda on tehtud juba kolm head filmi: «Ämblikmees: Kojutulek»; «Kodust kaugel» ning nüüd siis ka «Pole koduteed».

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Indiast ilma ühegi tantsunumbrita Film «Valge tiiger» lammutab ja kinnitab India stereotüüpe. Kui öelda, et «Valge tiiger» on üks alanud aasta esimesi häid uusi filme, võib see paremal juhul tekitada uudishimu. Kui aga lisada, et Netflixi levist hoolimata on tegu India looga, võib see äratada umbusku ning peas hakkavad kappama kõik India ja sealsete filmidega seotud stereotüübid. Filmi vaadates jääd korduvalt mõtlema, kas «Valge tiiger» kinnitab selliseid stereotüüpe või hoopis lükkab neid ümber – mis ilmselt ongi üks loo taotlusi.
NÄDALA FILM ⟩ «Hüvasti, NSVL» üllatab südamliku huumori ja pahade eestlastega Ingerisoomlasest lavastaja Lauri Randla nostalgiline komöödia «Hüvasti, NSVL» kujutab elu, mida retroseriaalis «ENSV» juba ei näe ja enamik eestlasi endale – vaatamata paljudest kirevatest mälestustest, mida üleminekuaeg jättis – tegelikult ei tunne. See on nende inimeste lugu, kes räägivad venesegust soome keelt, elavad põrandast laeni vaipade keskel ja kellele «Eesti vabaks!» tähendas järjekordset võõratemplit.
PÖFF. «Vee peal» on uus Eesti meistriteos Peeter Simmilt (5) Tuletage meelde, mida te tegite läinud pühapäeva õhtul no nii näiteks kella kaheksa ajal. Ja kas teil tekkis korraga tunne, et maailm on nüüd natukene muutunud? Vabalt oleks võinud selline tunne tekkida, sest umbes samal ajal lõppes Peeter Simmi filmi «Vee peal» maailmaesilinastus PÖFFi raames. Pärast selle filmi ilmumist on maailm natuke parem paik, kas või marginaalselt, aga parem. Ja kas pole see kunsti üks ülesannetest maailma ja inimesi paremaks muuta?