Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

VIDEO ⟩ Äpardus või sõnum? Netflixi hittfilmi lipsas sisse tehniline apsakas

Leonardo DiCaprio satiirilises komöödias «Don't Look Up»

FOTO: Netflix

Netflixi globaalses edetabelis jõuludest saati esikohal püsinud satiiriline komöödia «Don't Look Up» külvab publikus segadust: kuidas sai nii suurde filmi sisse pugeda pealtnäha amatöörlik montaaživiga? 

Eile läks TikTokist «lendu» klipp, milles üks filmi vaadanu postitas võrgustikku pausi peale pandud hetke oma telepurgist, kus on keset komöödia tegevust selgelt näha filmi võttemeeskonda – miski, mida ei tohiks reeglina mingil juhul juhtuda. Tegemist on hetkega, mis leiab aset filmis umbes pooleteise tunni peal ja kaameratiimi (näomaskidega ja puha) võib märgata Jennifer Lawrence'i ja Timothee Chalamet' stseeni tagaplaanil.

Vaata TikToki klippi, milles televaatajad «apsakat» märkasid:

@sightpicture

#dontlookup #oops #moviemistakes

♬ original sound - Ben Köhler DP

Klipp jõudis otsapidi ajakirjandusse ning häirekella löödi ka Netflixi ja režissöör Adam McKay kontorites. Lõppude lõpuks jäi ka «Troonide mängu» paari aasta eest sisse kohvitops – keegi pole äparduste eest kaistud! 

Lavastaja võttis suure skandaali peale sõna Twitteris ning väidab, et nii pidigi olema ehk siis tegu oli teadliku valikuga. «Hea silm sul! Jätsime selle momendi nimelt sisse, et mälestada, kui veider kogu see filmimise kogemus oli,» säutsus režissöör. Siinkohal pidas ta silmas siis filmimist pandeemiatingimustes, millest filmitiim ka pressikonverentsidel on rääkinud. Kes on Adam McKay filme vaadanud, see teab, et sedasorti vimkad ei ole talle võõrad.

Oscari-võitjast stsenaristi ja lavastaja Adam McKay («Asepresident») staaridest kubisev satiiriline ulmedraama «Don't Look Up» räägib kahest astronoomist (Leonardo DiCaprio ja Jennifer Lawrence), kes suunduvad globaalsele meediatuurile inimkonda läheneva komeedi eest hoiatama. Tragikoomilisel kombel ei võta neid keegi tõsiselt ning ei aita ka hirmuäratav prognoos, et lõpp on lähedal.

Absurdihuumori ja terava sotsiaalse sõnumiga vürtsitatud filmis astub üles terve trobikond suuri staare: Cate Blanchett, Timothée Chalamet, Chris Evans, Rob Morgan, Ariana Grande, Tyler Perry jpt.


Mõne aja eest avaldas Netflist filmist ka ühe kõneka stseeni, milles astronoomid püüavad USA presidendile (Meryl Streep) ja tolle nõunikule (Jonah Hill) puust ja punaselt selgeks teha, et planeet Maad ootab 99,78 ehk sisuliselt 100-protsendilise tõenäosusega kokkupõrge komeediga. Informatsioon vallandab teadlaste hämminguks muretulva asemel aga küüniliselt kerglase arutelu selle üle, millist kokkupõrke tõenäosust oleks avalikkusele mõttekaim kommunikeerida.

Film kandideerib neljale Kuldgloobusele ning sellele ennustatakse edu ka Oscaritel.