Täna õhtul jagati välja tänavused Soome filmiauhinnad – Jussid. Õhtu edukaimaks filmiks osutus 10 kategoorias kandideerinud ja neist 7 Jussi võitnud «Tove Janssoni rääkimata lugu», mis tõi ühe auhinna ka eestlasele – parima kostüümikunstnikuna tunnustati galal Eugen Tambergi.

Tänavustel Jussidel kandideerisid teiste seas ka Veiko Õunpuu «Viimased» (parim naisnäitleja, parim meeskõrvalosa) ja Lauri Randla «Hüvasti, NSVL» (parim kostüüm, parim grimm). Eesti filmikunstnik Jaagup Roomet oli nomineeritud parima kunstnikutöö eest filmis «Helene».

Kuula Kuku Raadio Tove-filmi teemalist intervjuud Eugen Tambergiga.

Jussi auhindu annab välja Soome filmitegijate ametiliit Filmiaura.

Parim film

«Tove Janssoni rääkimata lugu» (rež Zaida Bergroth) – VÕITJA

«Eden» (rež Ulla Heikkilä)

«Ensilumi» (rež Hamy Ramezan)

«Seltskonnamängud» (rež Jenni Toivoniemi)

«Teräsleidit» (rež Pamela Tola)

Parim režissöör

Zaida Bergroth («Tove Janssoni rääkimata lugu») – VÕITJA

Hamy Ramezan («Ensilumi»)

Jenni Toivoniemi («Seltskonnamängud»)

Parim naisnäitleja

Alma Pöysti («Tove Janssoni rääkimata lugu») – VÕITJA

Laura Birn («Viimased»)

Emmi Parviainen («Seltskonnamängud»)

Parim meesnäitleja

Shahab Hosseini («Ensilumi») – VÕITJA

Peik Stenberg («Elämää kuoleman jälkeen»)

Jussi Vatanen («Metsäjätti»)

Parim naiskõrvalosa

Saara Pakkasvirta («Teräsleidit») – VÕITJA

Iida-Maria Heinonen («Seltskonnamängud»)

Satu Tuuli Karhu («Eden»)

Parim meeskõrvalosa

Samuli Niittymäki («Seltskonnamängud») – VÕITJA

Tommi Korpela («Viimased»)

Shanti Rooney («Tove Janssoni rääkimata lugu»)

Parim stsenaarium

Jenni Toivoniemi («Seltskonnamängud») – VÕITJA

Eeva Putro («Tove Janssoni rääkimata lugu»)

Hamy Ramezan, Antti Rautava («Ensilumi»)

Parim operaator

Linda Wassberg («Tove Janssoni rääkimata lugu») – VÕITJA

Jarmo Kiuru («Syksyn jälkeen saapuu kevät»)

Arsen Sarkisiants («Ensilumi»)

Parim muusika

Sanna Salmenkallio («Aalto») – VÕITJA

Matti Bye («Tove Janssoni rääkimata lugu»)

Salla Luhtala («Orkesterin edessä»)

Parim helidisain

Arttu Hokkanen («Lost Boys») – VÕITJA

Svante Colerus («Ensilumi»)

Kirka Sainio («Helene»)

Parim montaaž

Jussi Rautaniemi («Aalto») – VÕITJA

Samu Heikkilä («Seltskonnamängud»)

Hanna Kuirinlahti («Eden»)

Parim kunstnikutöö

Catharina Nyqvist Ehrnrooth («Tove Janssoni rääkimata lugu») – VÕITJA

Markus Packalén («Elämää kuoleman jälkeen»)

Jaagup Roomet («Helene»)

Parim kostüümidisain

Eugen Tamberg («Tove Janssoni rääkimata lugu») – VÕITJA

Jouni Mervas («Seltskonnamängud»)

Mare Raidma («Hüvasti, NSVL»)

Parim grimm

Riikka Virtanen («Tove Janssoni rääkimata lugu») – VÕITJA

Gristina Pahmann («Hüvasti, NSVL»)

Riikka Virtanen («Teräsleidit»)

Parim dokumentaalfilm

«Neiti Aika» (rež Elina Talvensaari) – VÕITJA

«Aalto» (rež Virpi Suutari)

«Lost Boys» (rež Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya)

Parim lühifilm

«Poke» – VÕITJA

«Explosionen av en badring»

«The Fantastic»

Lisaks salajasel hääletusel selgunud auhinnavõitjatele pälvis publiku lemmiku preemia mängufilm «Time I Got» (režissöör Tuukka Temonen). Elutööauhinna sai režissöör Pirjo Honkasalo.

Jussid on Euroopa vanimad filmiauhinnad – esimesed tunnustused anti kätte 16. novembril 1944.