TREILER ⟩ Pimeda keskaja hõnguline «Roheline rüütel» peaks olema mokkamööda «Troonide mängu» fännidele

«Roheline rüütel»

FOTO: Filmikaader

Sel suvel tuleb A24 produktsioonifirma alt välja keskaja hõnguline fantaasiapõnevik «Roheline rüütel» (The Green Knight), kesksetes osades Dev Patel ja Alicia Vikander.

Tegu on kuulsal legendil põhineva looga sir Gawainist ja Rohelisest rüütlist, mis on varasemaltki ekraniseerimist leidnud: 1973. aastal filmis «Gawain and the Green Knight» ning 1984. aastal linaloos «Sword of the Valiant», kus müütilise rüütli rollis astus üles koomiliselt ülegrimeeritud Sean Connery.

Legendi kohaselt oli sir Gawain, kuningas Arthuri tormakas ja kangekaelne nõbu, kord andnud lubaduse tappa hiiglaslik Roheline rüütel. Sangar kohtas oma teekonnal kõiksugu tonte ja sortse, vargaid ja petiseid ning pidi lisaks oma füüsilisele jõule tõestama ka oma iseloomu.

Filmi treiler annab aimu režissöör David Lowery («A Ghost Story») isikupärasest käekirjast selle ajatu loo jutustamisel ning põhjust arvata, et õõvastavate nootidega film võiks iseäranis meeltmööda olla neile, kes igatsevad taga «Troonide mängu». Kas pole end treileri lõpus ilmutav Roheline rüütel mitte täielik Öökuninga kaksikvend?