Särtsuv põnevik: Alicia Vikander ja Elvise lapselaps lähevad sünges suhteloos Jaapani hurmuri pärast kiskuma

Alicia Vikander ja Riley Keough

FOTO: SCANPIX

Täna ilmus treiler peagi Netflixi jõudvale suhtepõnevikule «Earthquake Bird», mille salapärastes peaosades astuvad üles Alicia Vikander («Tomb Rider», «Taani tüdruk») ja Riley Keough («Silver Lake: Los Angelese müsteerium») – kes on, muuseas, rokikuningas Elvise jõudsalt Hollywoodi karjääriredelil ülespoole pürgiv lapselaps.

Inglise kirjaniku Susanna Jones'i 2001. aasta romaanil «Maavärinalind» põhinev lugu räägib kahest Tokyos elavast sõbratarist Lucy'st (Vikander) ja Lily'st (Keough), kel ajab pea sassi kohalik jaapanlasest fotograaf Teiji (Naoki Kobayashi). «Colette'i» lavastanud režissööri Wash Westmorelandi maalilises ja võrgutavas põnevikus löövad kired lõkkele aga sedavõrd, et keegi peab armukolmnurgast lahkuma. Produtsendirollis vana hea Ridley Scott.

Raamat algab sõnadega (Urve Liivamägi tõlge): «Sel varahommikul, kui minu vahistamiseni oli jäänud veel mitu tundi, äratas mind maavärin. Ma ei maini seda väitmaks, et neil kahel sündmusel oleks mingi seos – nagu oleks mu elutee vigased juhtmed kahe politseiniku näol lühisesse sattunud –, sest Tokios olid sellised värinad igakuine nähtus. Ma lihtsalt jutustan asjadest nende toimumise järjekorras. Too päev oli ebatavaline ja ma ei tahaks sellest midagi unustada.» … 

Juba loo esimestel lehekülgedel on selge, et loo keskmes on mõrv ja lugeja ette tuuakse peamine kahtlusalune Lucy Fly – noor kaitsetu inglanna, kes elab ja töötab Tokyos tõlgina. Politseis ülekuulamise ajal laotub lugeja ette Lucy minevik, mis on ohtlikult mitmetitõlgendatav ja kompromiteeriv. Miks lahkus Lucy kümne aasta eest Inglismaalt võõrale tundmatule maale Jaapanisse ning mis sundis teda katkestama kõik sidemed perekonna ja koduga? Ta oli viimane inimene, kes nägi mõrvatud tütarlast elusana, kuid miks ta ei tahtnud nende viimase kohtumise asjaolusid avaldada? Koos Lucy looga tulevad ilmsiks ka mineviku- ja olevikusaladused, mis mõjutavad siiani ta elu.