Üks lihtne põhjus, miks Robert Downey Jr. teenis «Tasujad: Lõppmängu» eest kordades rohkem kui filmi teised staarid

FOTO: IMDB

Palgaläbirääkimised on sageli keerulised, olenemata sellest, millises valdkonnas sa töötad. Kui sa aga oled A-listi staar, siis on asjad veelgi keerulisemad, sest kaalukausil võivad olla kümned miljonid dollarid. Hea näide on Robert Downey Jr.

Robert Downey juunioril oli väga edukas näitlejakarjäär ka enne MCU-ga (Marvel Cinematic Universe) liitumist, aga asjad pöördusid tema jaoks eriti kasumlikuks pärast seda, kui ta sai 2008. aastal peaosa filmis «Raudmees», mis osutus ääretult populaarseks. Just pärast «Raudmehe» tohutut edu olevat Downey lasknud oma lepingutesse lisada sätte, et lisaks põhipalgale saab ta osa filmi kassaedust.

Enne «Raudmees 2» valmimist kirjutas Downey alla lepingule, mille kohaselt osaleb ta kokku kuues Marveli filmis. Ja kuigi näitleja põhipalgaks oli ettenähtud «vaid» 10 miljonit dollarit, siis sellele pidi hiljem lisanduma 2.5 protsenti filmi kassaedust.

Siin peitubki põhjus, miks kaasstaarid nagu näiteks Chris Hemsworth ja Chris Evans teenisid ühe filmi pealt 15-20 miljonit dollarit, aga Downey oluliselt rohkem. Samal ajal kui teised näitlejad said kokkulepitud tasu, olenes Downey palk linateose edukusest - viimase filmi «Tasujad: Lõppmäng» eest sai mees kuuldavasti lausa 75 miljonit dollarit.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.