8 Oscari nominent! Teravmeelne draama «Asepresident» rebib Bushi asepresidendi Dick Cheney võimumängud lagedale

Christian Bale filmis «Asepresident»

FOTO: CAP/RFS / Image supplied by Capital Pictures

«Asepresident» (Vice) on filmi «Suur vale» eest parima stsenaariumi Oscari võitnud Adam McKay uus ja kriitikute poolt tunnustaud, lausa 8 Oscarile kandideeriv film USA ühest kõige vastuolulisemast ja mõjuvõimsamast asepresidendist Dick Cheneyst.

Tänaseks 77-aastane Cheney oli oma kõrgajal poliitik, kes ei piirdunud oma karjääris tavapärase asepresidendi rolliga, vaid kontrollis valitsuse tegutsemist mitmetes valdkondades ning kelle agressiivne välispoliitikasse sekkumine muutis tervet maailma. Komöödiavõtmes «Asepresident» heidab kriitilise ja terava pilgu selle erakordse poliitilise ambitsiooni köögipoolele, inimlikumatele tahkudele ja võimumängudele ehk sellele, kuidas Cheney president George W. Bushi kõrval maailma juhtis.

Dick Cheney rollis astub üles Oscari-võitja Christian Bale («The Dark Knight», «The Fighter», «American Hustle»), kes on tuntud ekstreemset füüsilise välimuse muutmist nõudvate rollide poolest. Cheney kahestamise nimel võttis mees kaalus väga palju juurde ning ponnistus karakter ekraanile tuua sai juba pärjatud Kuldgloobusega ning teenis ära kuldmehikese nominatsiooni.

Teistes rollides teevad kaasa eelmise aasta Parima meeskõrvalosatäitja Oscari pälvinud Sam Rockwell USA endise presidendi George W. Bushina, nüüdseks juba kuuekordne Oscari nominent Amy Adams Lynne Cheneyna, Oscari-nominent Steve Carell kaitseminister Donald Rumsfeldina ja Tyler Perry riigisekretär Colin Powellina. Dick Cheney tütre Mary rollis astub üles Eesti juurtega näitlejanna Alison Pill.

Filmi lavastajaks on Adam McKay, kes pälvis oma eelmise filmi «Suur vale» (The Big Short) eest parima kohandatud stsenaariumi Oscari. McKay alustas karjääri sketšisaate «Saturday Night Live» osade kirjutamisega, millele järgnesid hästi vastu võetud komöödiad.

Film oli nomineeritud kuuele kõige olulisemale Kuldgloobusele, võites neist ühe – parima meespeaosa eest. 

Apollo Kinodes alates 15. veebruarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Christian Bale abikaasa Sibi Blaziciga Kuldgloobustel 2019

FOTO: VALERIE MACON / AFP

OTSEÜLEKANNE OSCARITELT FILMZONE'IS

Eestis näitab otseülekannet 91. Oscaritelt eksklusiivselt telekanal Filmzone. Suurejooneline ülekanne Hollywoodist algab 25. veebruari varahommikul staaride suurejoonelise saabumisega punasele vaibale ning jätkub auhinnagala enam kui kolmetunnise otseülekandega. Filmzone on vaatajaile kättesaadav kõigi juhtivate kaabeloperaatorite võrkudes üle Eesti.

Oscarite Eesti teleülekandele ja sellele eelnevale punase vaiba ülekandele elab otsekajastuses kaasa ka ülekande partner Apollo Kinoportaal otse Postimehe esilehel.

Püsige meiega!