Õpetlik lugu: Christian Bale'i sõnad päästsid infrakti saanud režissöör Adam McKay elu

Adam McKay pärast Oscari võitmist parima adapteeritud stsenaariumi eest filmis "The Big Short" (2016)

FOTO: LUCY NICHOLSON / REUTERS

Jõulude ajal välja tulev, ent juba ammu palju kõneainet tekitanud mängufilmi «Vice» režissööri tabas vahetult USA asepresident Dick Cheney'st rääkiva filmi võtete lõppu tõsine terviserike, millest päästis teda kaudselt film ise.

Washingtoni võimumängude kaudu poliitikas tippu jõudnud Cheney elas läbi mitmeid infarkte ning talle siirdati 2012. aastal uus süda. Ka film kajastab mehe tervise allakäiku ning nii tuli peaosatäitja Christian Bale'il kaamerate ees korduvalt ka südame seiskumist simuleerida, vahendab IndieWire. «Kui filmisime, siis olin vägagi teadlik, et olin juurde võtnud ning suitsetasin väga palju. Mu arst ütles mulle, et pean pidurit tõmbama, ja mina muudkui ütlesin, et palun ärge laske mul Dick Cheney filmi tehes infarkti saada,» sõnas 50-aastane režissöör McKay.

Vahetult pärast filmimise lõppu läks mees ühel päeval eratreeneri juurde trenni ning tundis seal ühtäkki, et tal kõhus iiveldab. Kui tal poleks olnud olnud võtete ajal vestlust Christian Bale'iga sellest, mismoodi infarkti ära tunda, poleks ta ealeski arvanud, et iiveldus ja süda omavahel sedasi seotud võiksid olla. Nimelt tegi Bale oma rolli jaoks korraliku eeltöö ning oli guugeldanud infarkti sümptomeid, et neid õigesti mängida.

Lavastaja meenutas, et ühes stseenis küsinud Bale ta käest, mismoodi ta soovib, et nad infaktistseeni mängiks. McKay vastanud, et mis seal keerulist, see on infarkt, käsi hakkab valutama ja nii edasi. Bale vaielnud talle seepeale vastu ja selgitanud, et kõigepealt hakkab ikka halb ja kõht hakkab valutama. Tänu Bale'i sõnadele läks McKay kiiresti trennist otse haiglasse ning hirm sai kinnitust: oleks ta veidi viivitanud, oleks järgnenud südame seiskumine. Kuna aga arstid said kiiresti jaole, siis süda kahjustada ei saanud. Mõistagi sai ta kehakaalu ja suitsetamise pärast veelgi kõvemini pragada kui varem, sest need on tõsised riskifaktorid.

«Helistasin nädal hiljem Christianile ja ütlesin, et kas sina või Dick Cheney päästsite mind just,» meenutas lavastaja. Röntgenipilt tema blokeeritud südamest leidis kasutust ka ühes filmi stseenis.

Vaata filmi treilerit: